E diela shqiptare – Ka nje mesazh per ty! (30 qershor 2019)www.tvklan.al Talk-show LIVE nga Ardit Gjebrea ne KLANHD & TVKLAN; Naimi ka katër muaj që nuk komunikon me vajzën e tij Tean sepse kjo e fundit, sipas babait, është lënduar nga një fjalë e nxituar. Edhe pas lotëve e përgjërimeve të shumta, Tea e ka pasur të vështirë që t’a falë babain e saj. Vetëm ndërmjetësimi i Ardit Gjebresë tek “Ka një mesazh për ty” në Tv Klan, ka bërë që babë e bijë të shkëmbejnë një gjysëm përqafimi pas katër muajsh. Shkak për këtë konflikt është bërë një fjalë e nxituar e Naimit që ka lënduar jo vetëm vajzën e tij 18-vjeçare, por dhe të fejuarin e saj. Vajza nga Tirana është njohur disa muaj më parë në Facebook me Redin nga fshati Drenovicë i Beratit.

Ata kishin vendosur që lidhjen e tyre ta zyrtarizonin, por kjo nuk është pritur mirë nga prindërit e Teas. Në atë kohë ajo ishte vetëm 17 vjeçe, në shkollë dhe prindërit kishin të tjera pritshmëri për të. Por zemra ka dominuar mbi arsyen dhe një ditë, vajza vendos të largohet nga shtëpia duke e parë se me prindërit nuk do arrinte një kompromis. Në rrethana të tilla, Naimi e pranoi fejesën e Teas dhe bashkëjetesën me Redin. Ajo që e bëri të ndryshonte disi qëndrim ishte momenti kur shkoi për të vizituar vajzën në Drenovicë të Beratit.

“Nuk mund të gjeje një djalë tirane por një fshatar nga Berati”, i kishte thënë ai i zhgënjyer të bijës. Kjo fjali i ka rindezur tensionet mes Teas dhe babait të saj të cilit i ka kërkuar që të mos kishin më asnjë lloj kontakti. Pas katër muajsh tentativash të dështuara për t’u pajtuar, Naimi ka provuar mundësinë e fundit që të rregullojë marrëdhënien me të bijën. Tea dhe Redi nuk janë surprizuar kur nga krahu tjetër i murit tek “Ka një mesazh për ty” kanë parë Naimin e përlotur.

Redi, i fejuari i Teas, është larguar nga studio pak sekonda pasi ka parë vjehrrin e tij duke u shprehur që “unë nuk dua t’a takoj këtë person, vajza të vendosë si të dojë”. Por mesa duket çifti kishin bërë të njëjtin plan që të mos i jepnin një shans të dytë Naimit. Ky i fundit mes lotësh i ka kërkuar falje të bijës dhe të fejuarit për fjalët e nxituara.

“Je gëzimi im i parë. Të gabosh është njerëzore, të falësh është hyjnore. Do doja që të isha në dasmën tënde”, i ka thënë Naimi vajzës e cila ftohtë dhe prerë ka refuzuar që t’i japë një shans të afërt për t’u pajtuar. Pas insistimeve të shumta të Ardit Gjebresë, Tea ka pranuar përqafimin e babait duke hedhur një hap të vogël drejt sheshimit të këtij konflikti.

Sipas vajzës janë edhe disa aryse të tjera që e kanë shtyrë që të mos ketë kontakt me babain, të cilat nuk pranoi t’i bëjë publike. “Koka e falur, nuk pritet”, tha Naimi. Shpresojmë që marrëdhënia babë e bijë të normalizohet dhe Tea t’i japë një shans të dytë të atit.

source

You may also like...

Bất Động Sản Bán Nhà Bán căn hộ Bán đất Blog Mua bán Blog Nhà đất Thông tin chung cư Thông tin việc làm Tin tức ô tô Tin tức xe máy Tin tức công nghệ Tin tức mới Việc làm Đà Nẵng cv Tìm việc làm Rao vặt Mua bán xe cũ Tuyển dụng lái xe Cho thuê nhà nguyên căn Cho thuê xe tự lái Bán nhà quận bình thạnh Thuê cửa hàng Việc làm Hà Nội Nhân viên giao hàng Mua bán Hà Nội Xe máy sang tiệm Xe sym hà nội Việc làm vũng tàu Xe wave Bán nhà quận 2 Sim số đẹp Ngày đông chí Tìm việc nhanh SH 2020 air blade 2020 Tìm việc làm mazda 3 oto poodle Xe máy sh mode exciter 150 realme x2 pro xe honda kia morning ducati Mục tiêu nghề nghiệp Giá xe vinfast Xe vision Mua bán Xe máy sửa Xe máy mua Xe máy Cho thuê xe máy Đồ điện tử Tivi Việc làm Đà Nẵng Đồng Nai Vũng Tàu Bình Định Hà Nội Tư vấn luật Cầm đồ Thiết kế web Nội thất Tổ chức sự kiện Cho thuê nhà nguyên căn Nhà đất Bình Thạnh Nhà Trọ Nhà đất Đà Nẵng Xe tay ga Nhà đất Mua bán nhà đất Dự án bất động sản Tin mua bán Bất động sản Tin nhà đất Giá nhà đất Hỏi đáp Hỏi đáp Môi giới Dự án Mua nhà đất Thue nhà đất Nhà đất Hà Nội Nhà đất TPHCM Mua bán nhà đất TPHCM Mua nhà quận 7 Thuê phòng trọ Thuê phòng trọ Căn hộ mini Phòng trọ quận 7 Thuê mặt bằng Phòng trọ quận 3 Thuê nhà nguyên căn Bình Thạnh Thuê nhà nguyên căn Gò Vấp Tìm Nhà Trọ Môi giới nhà đất Cho thuê đất Đà Nẵng Cho thuê phòng trọ Khu Nam Long quận 9 Cho thuê Căn hộ Thuê Căn hộ Thuê nhà gò vấp Tìm nhà trọ Phòng trọ Hà Nội Thuê nhà Đà Nẵng Thuê nhà Đà Nẵng Thuê phòng trọ Đất thổ cư Phòng trọ quận 9 penthouse Phòng trọ quận 7 Bán đất quận 9 Phòng trọ quận 10 Bất Động Sản Bán Nhà Bán căn hộ Bán đất Blog Mua bán Blog Nhà đất Thông tin chung cư Thông tin việc làm Tin tức ô tô Tin tức xe máy Tin tức công nghệ Tin tức mới Mua bán Xe máy sửa Xe máy mua Xe máy Cho thuê xe máy Đồ điện tử Tivi Việc làm Đà Nẵng Đồng Nai Vũng Tàu Bình Định Hà Nội Tư vấn luật Cầm đồ Thiết kế web Nội thất Tổ chức sự kiện Cho thuê nhà nguyên căn Nhà đất Bình Thạnh Nhà Trọ Việc Làm Thêm Tìm bạn bốn phương Nhà đất Đà Nẵng Nhà đất Mua bán nhà đất Dự án bất động sản Tin mua bán Bất động sản Tin nhà đất Giá nhà đất Hỏi đáp Hỏi đáp Môi giới Dự án Mua nhà đất Thue nhà đất Nhà đất Hà Nội Nhà đất TPHCM Mua bán nhà đất TPHCM Mua nhà quận 7 Bán đất quận 9 Phòng trọ quận 10 vnnict gheluoi youtuvi tradeonix catcosanvuon melyhouse greenvideo loakeo donghogiasi gp-china donghothoitrang Nhân sâm tươi Shopreviews Thùng carton Nhân sâm tươi Bất Động Sản Sản phẩm nông sản